SSD Crucial 1TB T710 CT1000T710SSD8 PCIe 5.0 x4 M.2 NVME Gen5
€186.20
Available, delivery time: 1-3 days
Product number:
93332
Length:
140 mm
Width:
95 mm
Height:
19 mm
Weight:
0.03 kg
EAN:
649528945907
Manufacturer product ID:
CT1000T710SSD8
Weight:
0.03 kg
Product information "SSD Crucial 1TB T710 CT1000T710SSD8 PCIe 5.0 x4 M.2 NVME Gen5"
Serie: T710, Schnittstelle: PCI Express 5.0, Bauform: M.2, Kapazität: 1 TB, Lesen: 13700 MB/s, Schreiben: 14900 MB/s, IOPS 4k lesen: 1800000, IOPS 4k schreiben: 2200000, TBW: 600, Breite (cm): 22 mm, Höhe (cm): 2,3 mm, Tiefe (cm): 80 mm
Properties:
| Bauform: | M.2 |
|---|---|
| Breite (cm): | 22 mm |
| Höhe (cm): | 2,3 mm |
| IOPS 4k lesen: | 1800000 |
| IOPS 4k schreiben: | 2200000 |
| Kapazität: | 1 TB |
| Lesen: | 13700 MB/s |
| Modell: | Mainboard A520M |
| Schnittstelle: | PCI Express 5.0 |
| Schreiben: | 14900 MB/s |
| Serie: | T710 |
| TBW: | 600 |
| Tiefe (cm): | 80 mm |
Login
No reviews found. Share your insights with others.